Hemofili Federasyonu - Kayseri Hemofili Toplantısı başarıyla tamamlandı: 23-24 Şubat 2023

img

Hemofili Federasyonu Genel Başkanı Prof.Dr.Kaan Kavaklı 23-24 Şubat 2023 tarihlerinde Kayseri Erciyes Üniversitesi Kan-Ka Çocuk Hematolojisi Hastanesi yetkilileri Prof.Musa Karakükçü ve Prof.Dr.Ekrem Ünal'ın davetleriyle depremden 15 gün sonra Kayseri’ye gitti. Deprem stresinin hepinizi negatif etkilediği bugünlerde Kayseri’deki sıcak toplantı çok önemliydi. 

Öncelikle 23 Şubat Cuma akşamı yemek öncesi Erciyes Pediatrik Hematoloji Hemofili Merkezi ekibi ve konsültan bilim dalları hekim ve hemşireleri ile Kayseri Şehir hastanesi ekibiyle bir araya gelindi. Hemen her konunun uzmanlarının mevcut olması takdir edilecek düzeydeydi.

Ertesi sabah 24 Şubat Cumartesi günü Erciyes Sabancı Kültür merkezinde 100 civarında hasta ve hasta yakını ile hemofili dernek temsilcileriyle bir araya gelindi. Hemofili ile ilgili her şey bu toplantıda ele alındı. Profilakside uyum, uzun etkili faktörler, gelecekteki derialtı ilaçlar ve gen tedavisi en önemli konuları oluşturdu.

Sadece Kayseri değil uzak illerden katılım da çarpıcıydı.

Bu toplantının en önemli bir yanı da deprem sonrası Kayseri Hemofili Merkezi ve derneğinin ilk kez yüz yüze bir araya gelmesi ve bu konuda güç birliği yapılmasıydı.

Özet olarak Kayseri’de şunu gördük. Kayseri Hemofili ekibi gerek Erciyes Kan-Ka gerek Şehir Hastanesi ekibinin ve yerel dernek temsilcilerinin desteği ile çok iyi durumda ve geleceğinin parlak olacağından hiçbir kuşku yok…